Konfirmand

    4 apr

    Komiker Jakob Svendsen

    Konfirmandundervisning

    Torsdag 4. april kl. 19:00 - 20:30

    Hurup Hallerne

    Komiker Jakob Svendsen optræder for provstiets konfirmander i Hurup Hallerne.


    6 apr

    Konfirmandundervisning

    Konfirmandundervisning

    Lørdag 6. april kl. 09:00 - 13:00

    Alle konfirmander møder i Kirkecentret. Ivans konfirmander kører til Nørhå. Ruths konfirmander forbereder konfirmation sammen med organisten.


    7 apr

    Gudstjeneste og kirkekaffe

    Konfirmandundervisning

    Søndag 7. april kl. 10:00 - 12:00

    Konfirmander og forældre deltager i gudstjenesten kl. 10. Efterfølgende er der kirkekaffe i Kirkecentret med snak om Blå Mandag, fotografering mv.


    1 maj

    Konfirmandundervisning

    Konfirmandundervisning

    Onsdag 1. maj kl. 15:00 - 16:00

    Generalprøve - lørdagskonfirmanderne


    2 maj

    Konfirmandundervisning

    Konfirmandundervisning

    Torsdag 2. maj kl. 15:00 - 16:00

    Generalprøve - søndagskonfirmanderne


    4 maj

    Konfirmation

    Konfirmation

    Lørdag 4. maj kl. 10:30 - 11:30

    Konfirmander: Daniel Thousgaard Wullum, Bredgade 166 Emilie Krogsgaard Andersen, Stensgårdsvej 2 Frederik Martin Sørensen Eliassen, Kallesandevej 4 Freja Lykke Worm, Bredgade 49B, 5 Jonas Søgaard Tilsted, Møllevænget 7 Karoline Thousgaard, Astrupvej 5, 7755 Bedsted Kasper Korsgaard Jepsen, Ny Refsvej 19 Katrine Thousgaard, Astrupvej 5, 7755 Bedsted Lasse Johansen, Ny Refsvej 9 Louise Rødbro Pallesgaard, Ashøjgade 19 Lucas Morsing Vangsgaard, Nørre Alle 4 Lærke Sørensen Bjerregaard, Bredgade 44 Martin Holm Vestergaard, Svanevej 46 Mette Madsen, Tjørnevænget 19 Nicolaj Nørbjerg Nielsen, Thormodsvej 16 Simon Kaagaard Dybdal, Svanevej 30 Simon Risager, Ny Refsvej 37 Sofie Diget Thomsen, Vestre Alle 4 Tobias Hedegaard Gregersen, Bredgade 203 Xenia Bonde Christensen, Tjørnevænget 17


    4 maj

    Konfirmation

    Konfirmandundervisning

    Lørdag 4. maj kl. 10:30 - 11:30

    Konfirmander: Daniel Thousgaard Wullum, Bredgade 166 Emilie Krogsgaard Andersen, Stensgårdsvej 2 Frederik Martin Sørensen Eliassen, Kallesandevej 4 Freja Lykke Worm, Bredgade 49B, 5 Jonas Søgaard Tilsted, Møllevænget 7 Karoline Thousgaard, Astrupvej 5, 7755 Bedsted Kasper Korsgaard Jepsen, Ny Refsvej 19 Katrine Thousgaard, Astrupvej 5, 7755 Bedsted Lasse Johansen, Ny Refsvej 9 Louise Rødbro Pallesgaard, Ashøjgade 19 Lucas Morsing Vangsgaard, Nørre Alle 4 Lærke Sørensen Bjerregaard, Bredgade 44 Martin Holm Vestergaard, Svanevej 46 Mette Madsen, Tjørnevænget 19 Nicolaj Nørbjerg Nielsen, Thormodsvej 16 Simon Kaagaard Dybdal, Svanevej 30 Simon Risager, Ny Refsvej 37 Sofie Diget Thomsen, Vestre Alle 4 Tobias Hedegaard Gregersen, Bredgade 203 Xenia Bonde Christensen, Tjørnevænget 17


    5 maj

    Konfirmation

    Konfirmandundervisning

    Søndag 5. maj kl. 10:30 - 11:30

    Konfirmander: Andreas Thinggaard Enevoldsen, Grurup Kirkevej 3, 7755 Bedsted Cecilie Fomsgaard Rask Nielsen, Futtrupvej 3 Daniel Hunskjær, Thyrasvej 34 Helena Høiriis, Ettrupvej 2 Henriette Skjæveland Søgaard, Bredgade 244 Julie Behrmann Stentoft, Brandsholmvej 15 Katrine Slavensky Andersen, Skårhøjvej 3 Kaya Hyldahl Rask, Brandsholmvej 11 Lea Leach, Kløvenhøjvej 18 Lucas Boie Bjerregaard, Thormodsvej 12 Martin Odgaard Andersen, Ettrupvej 5 Mathias Eskerod Jensen, Ny Refsvej 46A Mathilde Nicolajsen, Bredgade 213 Nadia Fomsgaard Meinved, Landevejen 55 Rune Vestergaard Jensen, Grurupvej 14 Sofie Kjær Jensen, Flarupvej 6


    5 maj

    Konfirmation

    Konfirmation

    Søndag 5. maj kl. 10:30 - 11:30

    Konfirmander: Andreas Thinggaard Enevoldsen, Grurup Kirkevej 3, 7755 Bedsted Cecilie Fomsgaard Rask Nielsen, Futtrupvej 3 Daniel Hunskjær, Thyrasvej 34 Helena Høiriis, Ettrupvej 2 Henriette Skjæveland Søgaard, Bredgade 244 Julie Behrmann Stentoft, Brandsholmvej 15 Katrine Slavensky Andersen, Skårhøjvej 3 Kaya Hyldahl Rask, Brandsholmvej 11 Lea Leach, Kløvenhøjvej 18 Lucas Boie Bjerregaard, Thormodsvej 12 Martin Odgaard Andersen, Ettrupvej 5 Mathias Eskerod Jensen, Ny Refsvej 46A Mathilde Nicolajsen, Bredgade 213 Nadia Fomsgaard Meinved, Landevejen 55 Rune Vestergaard Jensen, Grurupvej 14 Sofie Kjær Jensen, Flarupvej 6


    6 maj

    Blå Mandag

    Konfirmandundervisning

    Mandag 6. maj kl. 09:00 - 22:00


Kontaktoplysninger

  • Hurup Kirke
  • Kirkevej 42
    7760 Hurup Thy
    Telefon: 97 95 11 84
    Email: hurup.sogn@km.dk


    Hurup Kirkegårdskontor

  • Telefon: 97 95 13 55
  • Email: bhhl@km.dk